Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Informace o Kapesníčku

(informace nejen pro rodiče)

 

Kapesníček je kapesní časopis pro šikovné děti. Svým obsahem (omalovánky, křížovky, zábavné úkoly) je určen pro děti přibližně od 5 do 10 let. Nicméně s vytištěním, složením i s některými úkoly možná budou potřebovat pomoc rodičů či starších sourozenců. Na stránkách Kapesníčku naleznete i veškerá řešení úkolů z jednotlivých čísel (sekce "Správná řešení"). Některé z úkolů mohou řešit i menší děti - viz sekce "Pro prťata".

Kapesníček je časopis, který vychází jednou za 14 dní, vždy ve čtvrtek. Budete-li mít zájem, můžete Kapesníček dostávat rovněž do své e-mailové schránky - napište si o zasílání na e-mail: kapesnicek@atlas.cz.

Kapesníček je graficky zpracován do černo-bílo-šedé varianty a tiskne se na obyčejný papír A4, proto budou vaše pořizovací náklady minimální. Po vytištění je však třeba časopis nejprve složit (viz sekce "Návod").

Kapesníček vydává jedna mamka, která hledala rozptýlení na mateřské. Inspiraci bere z různých zdrojů, nicméně veškerou grafiku i texty zpracovává sama.
Logem, maskotem či průvodcem celého projektu je Uzlík (na kapesníku) - postavička, která vznikla přímo a jen pro tento účel.

Kapesníček není jen samotný časopis. Sem tam přibydou v sekci "Něco navíc" další materiály ke stažení pro vaše děti.

Kapesníček je prozatím zcela nekomerční projekt. Je a vždycky bude ke stažení zdarma. Je ale možné, že do budoucna bude mít ambice trochu si na sebe vydělat (např. vložením reklamy na stránky)...

Kapesníček i ostatní materiály je možné v nezměněné podobě dále šířit (např. umístit ke stažení na jiný web). Nelze je však využít ke komerčním účelům. Vždy by měl být uveden zdroj (www.kapesnicek.cz).

 

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

 

 

Příspěvky

Užijte si pohodové Vánoce

22. 12. 2011

Všem příznivcům Kapesníčku přeji krásné prožití vánočních svátků, hodně vlocka.jpgpohody, báječné cukroví a jen příjemná překvapení pod stromečkem.

Zuzka Adamcová

 
Celý příspěvek  
 
  | Komentářů: 0

Křišťálová Lupa 2011 - nominace

8. 8. 2011

Oblíbili jste si Kapesníček? Nominujte ho v anketě Křišťálová Lupa 2011!

 
Celý příspěvek  
 
  | Komentářů: 1

Titulní stránka Kapesníčku

22. 7. 2011

Maminka čtyř dětí napsala prosbu o doplnění řádku na titulní stránku, kam by vepsala jméno dítka, pro které je Kapesníček určen. Co si o takové "vychytávce" myslíte?

 
Celý příspěvek  
 
  | Komentářů: 3

Podpořte Kapesníček

1. 5. 2011

Líbí se vám Kapesníček a rádi byste jej podpořili? Máte možnost. Máte-li svoje webové stránky, můžete na ně umístit jeden z uvedených bannerů. Pokud stránky nemáte, můžete vytisknout plakátek a vyvěsit jej (pro ostatní rodiče) na veřejně přístupném místě (ve škole, školce, na zdravotním středisku, v mateřském centru, na obecním úřadě apod.).

 
Celý příspěvek  
 
  | Komentářů: 0

Kapesníček na facebooku

11. 4. 2011

Chcete sledovat novinky z Kapesníčku na facebooku? Pak jednoduše klikněte na odkaz "To se mi líbí" v patičce těchto stránek.

 
Celý příspěvek  
 
  | Komentářů: 0

Spuštění stránek

6. 4. 2011

Tyto stránky byly právě oficiálně spuštěny. Více informací o projektu získáte v sekci "O Kapesníčku".

 
Celý příspěvek  
 
  | Komentářů: 0