Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Vánoční koule z papírových proužků

Vánoce už jsou opravdu za dveřmi a proto pro vás máme další vánoční nápad - tentokrát si můžete vyrobit pěkné vánoční koule z papírových proužků.

Návod:

1. Vyberte si šablonu a vytiskněte ji na tvrdší papír. Každá šablona obsahuje proužky na 3 vánoční koule. Na jednu kouli budete potřebovat: 4 úzké proužky, 2 silnější proužky, 1 kolečko, 2 korálky, nit, jehlu, nůžky a lepidlo na papír. 

vanocnikoule_1.jpg


2. Nejprve slepte papírové proužky tak, jak vidíte na dalším obrázku. Je důležité, aby středy proužků (označené kolečkem) ležely na sobě. Navlékněte nit do jehly a na konec nitě přivažte korálek. Doporučuji použít dvojitou nit. Následně navlékněte na nit celou slepenou hvězdici tak, aby byl korálek z lícové strany (viz obrázek).  

vanocnikoule_2.jpg


3. Nyní navlékejte konce jednotlivých paprsků (nejprve silnějších, potom úzkých) na nit v místech označených kroužkem. Protože proužky nyní navlékáte z rubu, můžete si místa kroužků označit propíchnutím jehlou.  Po navlečení všech paprsků navlékněte ještě papírový kroužek a druhý korálek. Korálek provlékněte ještě jednou a kouli utáhněte podle potřeby. Ještě alespoň jednou provlékněte korálek - to zaručí, že se koule nerozpadne. 

vanocnikoule_3.jpg

  

PDF šablony ke stažení:

Koule červenobílé

Koule červenozelené

Koule modré

Koule modrobílé

Koule růžové

Koule žlutooranžové

Koule - šablona k vybarvení

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář