Jdi na obsah Jdi na menu
 

 




Papírové korálky

Pokud rádi tvoříte, možná jste se s těmito korálky již setkali. Kapesníček pro Vás připravil spoustu barevných variant, takže si budete moci vyrobit šperk ke každému oblečení.

Návod:

1. Vyberte si šablonu a vytiskněte ji na obyčejný kancelářský papír na barevné tiskárně. Poté rozstříhejte podle vyznačených čar na 12 dílů.

 koralky_1.jpg

2. Jednotlivé proužky namotávejte od širší strany na špejli. Až se dostanete na konec proužku, potřete jej lepidlem a přilepte ke korálku.

 koralky_2.jpg

3. Není to nutné, ale doporučuji korálky nalakovat lakem pro výtvarné techniky. Korálky budou díky laku hezčí a více vydrží. Pro ještě zářivější vzhled lze do laku přidat různé třpytky.

 koralky_3.jpg

4. Hotové korálky můžete navlékat jako běžné korálky a kombinovat i s dalšími materiály.

 koralky_4.jpg

 koralky_5.jpg



PDF šablony ke stažení
:

Korálky červené

Korálky fialkové

Korálky modré

Korálky ohnivé

Korálky růžové

Korálky šedé

Korálky zelené

Korálky zelenomodré

Korálky zlaté

Korálky žluté

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super,

(Janaen, 3. 12. 2011 20:25)

Vzpoměla jsem si, jak jsem coby dítko v družině vyrobila podobné mamince k MDŽ :-) s malým bylo největší dobrodrůžo korálky slepit, navlékání šlo hladce. Děkuji!

Re: Super,

(Kapesníček - Zuzka, 4. 12. 2011 21:53)

Zdravím Janu a všechny další maminky,
nyní před Vánoci mohou být papírové korálky zajímavým dárkem od vašich dětí třeba pro babičku nebo tetu. Určitě stojí za vyzkoušení.
Jani, jsem ráda, že se vám korálky nakonec povedly.
S pozdravem, Zuzka

Ušetření barvy na tiskárně

(Monika, 19. 9. 2011 12:33)

Ahojda, kdo chce šetřit za drahé barvy tiskárny může si korálky vyrobit ze starých reklamních letáků (lesklá varianta), kterých je dnes všude plno. Navíc bude mít každý korálek jako originál.

Re: Ušetření barvy na tiskárně

(Kapesníček - Zuzka, 19. 9. 2011 15:03)

Moniko, s letáky je to super alternativa (ekonomická i ekologická). Také lze použít třeba barevné papíry. Důvod, proč jsem vytvořila korálky pro barevný tisk, byl ten, že někdy prostě potřebujete korálky v určité barevné škále...